A két kisebb parkolási társulás - a Budapesti Önkormányzati Parkolási Kft. és a Fővárosi Közterületi Parkolási Társulás - bevételeik körülbelül felét szétosztják az érintett önkormányzatok között. A legtöbb parkolóhelyet felügyelő Centrum Parkoló Rendszer Kft. azonban nem nyilatkozik a bevételeiről, és keveset fizet az érintett önkormányzatoknak: a kft.-hez tartozó II. kerület például csupán 6,5 százalékos részesedéshez jutott. A budai kerület kevesli a tavalyi bevételek után járó 13 millió forintot, így felmerült annak lehetősége, hogy a városrész kilép a társulásból. Ez azonban a polgármester szerint nehéz feladat, hiszen a szerződést „ügyesen” fogalmazták meg, és a kiválás sokba kerülne.
A Centrummal kötött szerződést nem most éri először kritika: a Fővárosi Főügyészség nyomozásra utasította a rendőrséget, mert alapos a gyanú, hogy a parkolási társulás és a Centrum között létrejött üzemeltetési szerződés törvénysértő. Ez pedig félmilliárd forint vagyoni hátrányt okozott a VI., VII. és VIII. kerületi önkormányzatnak. Az ügyben a nyomozás még nem zárult le.
