Az a5.hu tudósítása szerint az A1-Ringgel eredetileg 2006-ig kötöttek szerződést a Forma-1-es nagydíjak rendezésére, de a kormány korábbi határidőhöz képest egy évvel előrébb hozta a dohányreklámokra vonatkozó megszorítások hatályba lépését. Ezért - akárcsak a belgiumi Spa-Francorchamps-szal - Ecclestone az ausztriai pályával is felbontotta a szerződést.
"Idén május 18-án utoljára fogunk versenyezni Spielbergben - aztán vége" - nyilatkozta az osztrák lapnak Ecclestone a kitzbüheli síparadicsomban. - "Spielberg szerződése persze 2006-ig szólt, de egy záradéknak megfelelően most érvényét vesztette."
"Csakis az egészségügyi minisztert okolhatják, mert ő egyezett bele a dohányreklámokra vonatkozó korlátozások bevezetésének előrébb hozatalára."
A határidőt egyébként az egész EU-ban korábbra tűzték ki, de a kormányok önállóan dönthettek arról, hogy igazodnak-e az előirányzathoz. Ha Ausztria példáját mások is követik, hamarosan drámaian csökkenhet az európai nagydíjak száma - ám mivel a Forma-1 ezzel párhuzamosan a kiaknázatlan piacot jelentő területek felé terjeszkedik, a versenynaptár teljes marad.
"2004-ben Sanghajban és Bahrainban, 2005-ben Isztambulban, később pedig Oroszországban is rendezünk futamot. Nem kizárt, hogy Európában legfeljebb öt-hat verseny lesz" - mondta Ecclestone, majd az osztrák újságírók kedvéért az A1-Ringgel kapcsolatban hozzátette: "A döntésünk végleges."
Tavaly a tizenhét versenyből tizenegynek európai ország adott otthont - köztük természetesen Magyarország. Spielberghez hasonlóan a Hungaroringnek is 2006-ig van nagydíjrendezési joga, amit feltehetően a dohányreklámokkal kapcsolatos itthoni szabályozáshoz kötöttek.
