BUX 138928.02 -0,41 %
OTP 44780 -0,31 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A gazdasági tárca nem szabdalná fel az M7-est

A díjasítás szempontjából a Balaton térségében az M7 autópálya teljes szakaszát csak egységesen szabad kezelni, abból semmiképpen sem célszerű kiragadni egyes részeket - jelentette ki Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter, akit az MTI idézett.

2003. január 22. szerda, 16:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csillag úgy véli, hogy az egyenlő közteherviselés elvével nem lenne összeegyeztethető, hogy az ország keleti, elmaradottabb térségeiben élők, akik hosszú várakozás után végre autópályán közlekedhetnek, azonnal díjat fizessenek, a dunántúli térségek lakói pedig, akik évtizedek óta élvezik az M7-es gazdaságfejlesztő hatásait, mentesüljenek az autópályadíj megfizetése alól.

A minisztérium a birtokában lévő előrejelzés alapján arra számít, hogy az autópálya díjasításának következtében - az M1-eshez és az M3-ashoz hasonlóan - az M7-es esetében sem várható jelentős forgalmi változás. A fizetős rendszer bevezetése nyomán 10 százalék alatti forgalomnövekedéssel lehet számolni az autópályával párhuzamos 7-es számú főúton, ez az arány a tapasztalatok szerint a későbbiekben csökken - jelentette ki Csillag István.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet