Csillag úgy véli, hogy az egyenlő közteherviselés elvével nem lenne összeegyeztethető, hogy az ország keleti, elmaradottabb térségeiben élők, akik hosszú várakozás után végre autópályán közlekedhetnek, azonnal díjat fizessenek, a dunántúli térségek lakói pedig, akik évtizedek óta élvezik az M7-es gazdaságfejlesztő hatásait, mentesüljenek az autópályadíj megfizetése alól.
A minisztérium a birtokában lévő előrejelzés alapján arra számít, hogy az autópálya díjasításának következtében - az M1-eshez és az M3-ashoz hasonlóan - az M7-es esetében sem várható jelentős forgalmi változás. A fizetős rendszer bevezetése nyomán 10 százalék alatti forgalomnövekedéssel lehet számolni az autópályával párhuzamos 7-es számú főúton, ez az arány a tapasztalatok szerint a későbbiekben csökken - jelentette ki Csillag István.
