BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jót tett az EU-csatlakozás a tőkebefektetéseknek

2004. augusztus 23. hétfő, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az első negyedévben 238 millió eurót tett ki a külföldi közvetlen tőkebefektetések (FDI) összege, ezzel 36,511 milliárd euróra emelkedett a hazai FDI-állomány - közölte az MNB. A legtöbb tőke Németországból, Japánból, Belgiumból és Franciaországból érkezett, Ausztria és Nagy-Britannia felé pedig számottevő volt a kiáramlás. A beruházások döntő többsége az élelmiszeripar, a kőolaj-feldolgozás, a járműgyártás és a kereskedelem területére koncentrálódott. A második negyedévről még nincsenek adatok, de az EU-csatlakozás miatt érzékelhető a külföldi érdeklődés élénkülése. Elsősorban a kis- és középvállalatoknak éri meg az új tagállamokba települni, leginkább a recesszióval küszködő Németországból. (NG 1., 3. old.)

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet