Az első negyedévben 238 millió eurót tett ki a külföldi közvetlen tőkebefektetések (FDI) összege, ezzel 36,511 milliárd euróra emelkedett a hazai FDI-állomány - közölte az MNB. A legtöbb tőke Németországból, Japánból, Belgiumból és Franciaországból érkezett, Ausztria és Nagy-Britannia felé pedig számottevő volt a kiáramlás. A beruházások döntő többsége az élelmiszeripar, a kőolaj-feldolgozás, a járműgyártás és a kereskedelem területére koncentrálódott. A második negyedévről még nincsenek adatok, de az EU-csatlakozás miatt érzékelhető a külföldi érdeklődés élénkülése. Elsősorban a kis- és középvállalatoknak éri meg az új tagállamokba települni, leginkább a recesszióval küszködő Németországból. (NG 1., 3. old.)
