A pályázaton kiválasztott Hunép Rt. megkezdte a PPP-rendszerű beruházás keretében megépülő debreceni kollégium kivitelezését. A társaságnak 2005. július 25-ig kell átadnia a bruttó 4 milliárd forintos költséggel megépített létesítményt. Az üzemeltetés ezt követően a Hunépnél marad, a kollégium tulajdonjoga pedig a 24 éves futamidő lejártával átszáll az államra. A diákok által fizetendő üzemeltetési díj súlyozott átlaga 16 268 forint lesz. (NG 8. old.)
