BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Balatonszemes se hajózna tovább

2011. március 1. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több közforgalmú kikötővel rendelkező tóparti önkormányzat után várhatóan a balatonszemesi helyhatóság is piacra dobja a Balatoni Hajózási (BH) Zrt.-ben meglévő részvénycsomagját vagy annak jelentős részét - jelentette be Takács József polgármester. Az előterjesztésről néhány napon belül dönthet a képviselő-testület. A bevételre elsősorban a fejlesztési források növelése végett van szükség, de a településnek az sem mellékes, hogy a BH-ban a tulajdonos önkormányzatoknak 2012-ig mintegy 2 milliárdos tőkeemelést kellene végrehajtaniuk, részesedésük arányában. Erre a jelenlegi gazdasági helyzetben nincs forrásuk, eladósodni pedig nem szeretnének - tette hozzá a polgármester. A tranzakciótól több száz millió forintos bevételt remélnek. (A hajózási társaságnak Balatonszemesen nemcsak kikötője, hanem egy kempingje is van.)

A 22 közforgalmú kikötővel rendelkező tóparti önkormányzat közül eddig öt vált meg BH-részvényeinek döntő többségétől. Alig egy hónapja Tihany jelentette be, hogy túlad 8739 BH-papírján, de lapunk információi szerint az idei költségvetések miatt Balatonszemesen kívül további négy helyhatóságnál is szóba került a kérdés. A vevő eddig minden esetben a siófoki önkormányzat volt, s Balázs Árpád polgármester szerint a további vásárlástól sem zárkóznak el. A cégben ugyancsak jelentős tulajdonrésszel bíró balatonfüredi, illetve keszthelyi önkormányzatnál viszont nem örülnek a fejleményeknek, ezért egyeztetést kezdeményeztek a hajózási társaság jövőbeli tulajdonosi szerkezetéről.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet