A folyamatosan növekvő kereslet miatt újabb 600 millió forintos beruházási program megvalósítására készül a Fűzfői Papírmanufaktúra Kft. László Albert ügyvezető igazgató szerint a legtöbbet, közel 500 millió forintot az üzem új geotermikus energiarendszerének kiépítésére szánják. További 100 millió jut majd döntően kapacitásnövelő technikai és technológiai beruházások megvalósítására. Az ügyvezető hozzátette: a fejlesztések révén a termékkört is bővíteni tudják, a dolgozók száma pedig a jelenlegi 38-ról 60-ra nőhet. Az amerikai-magyar vegyesvállalat három éve vette bérbe a felszámolás sorsára jutott Fűzfői Papírfeldolgozó Kft. ingatlanjait és gépeit, tavaly pedig megvásárolták a vagyonelemeket. Míg 2009-ben csak ezer, tavaly már több mint 2 ezer tonna papírt dolgoztak fel, ráadásul az export egyre jelentősebb. Az értékesítésre a közelmúltban Németországban saját céget is létrehoztak. László Albert közölte, idei üzleti tervükben több mint 1,5 milliárd forintos nettó árbevétel elérése szerepel, ám nem kizárt, hogy elérik a 2 milliárdot.
