BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázlevelet kapott Orbán

2010. december 22. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Levelet intézett a miniszterelnökhöz az európai gázipar nemzetközi szervezetének elnöke. Jean-Francois Cirelli az Eurogas vezetőjeként növekvő aggodalmának adott hangot a magyarországi energiaszektor jelenével és főleg jövőjével kapcsolatban. Cirelli szerint a rövid távú gondolkodás és tervezés a befektetések ellen hat és veszélyezteti a hosszú távra tervező energiaszektor jövőjét. Az Eurogas elnöke az európai szabályozás bevezetését és alkalmazását szorgalmazza Magyarország számára is - az egységes uniós piac és a tagországok érdekében. A piaci mechanizmusok figyelmen kívül hagyása veszélyezteti az ország versenyképességét és hosszú távon kedvezőtlen hatással járhat az ország energiaellátására is.
Az elnöki levélről egyébként az Eurogas december 10-én tartott éves közgyűlésén döntöttek a tagok - köztük a Magyar Gázipari Egyesülés és a nagy magyarországi energiaszolgáltatók (az RWE, az E.On és a GdF Suez). Lapunk értesülései szerint a gázszektor európai szintű tiltakozását a kormány visszamenőleges törvénykezése, az energiaszektort is sújtó válságadó nagysága, valamint ennek kiszámíthatatlansága és időbeni "határtalansága" váltotta ki.

Az Orbán Viktornak kézbesített levéllel szinte egy időben szintén írásban fordult az unió energiabiztosához, Günther Oettingerhez az Eurogas - ebben azonban nem csak a magyarországi helyzetet kritizálták, hanem az egész régió energiaszektoráról - így különösen a román és szlovák helyzetről - alkotott negatív megítélésüket és aggodalmaikat osztották meg az uniós biztossal.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet