BUX 138821.67 -0,48 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégsem ment Moszkvába Fellegi

2010. december 15. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Utolsó pillanatban törölték Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter moszkvai útját. A miniszter értesülésünk szerint kedden, késő este - bécsi átszállással - utazott volna az orosz fővárosba, ahol Zubkov általános miniszterelnök-helyettessel találkozott volna. A nemzeti fejlesztési miniszter kétnapos megbeszélése félhivatalos indoklás szerint a zsúfolt diplomáciai program miatt maradt el, a találkozót későbbi időpontra halasztották. Ezzel egy időben azonban olyan híresztelések is napvilágot láttak, hogy a magyar-orosz gazdasági megbeszélések elmaradása elsősorban annak tudható be, hogy Fellegi "úti csomagjában" nem volt új, érdemi javaslat a már hónapok óta tartó megoldatlan problémákra. Amint arról tegnapi számunkban is beszámoltunk, ezek között első helyen a Szurgutnyeftyegaz 20 százalékos Mol-pakettje az első, amelyet a magyar kormány szeretne megvásárolni az orosz olajcégtől. Mivel erről a korábbi Orbán-Putyin csúcstalálkozón sem született döntés, a többi ügyben sincs előrelépés. Márpedig az energetikai együttműködésben, a széles nyomtávú vasút Dunaújvárosig történő meghosszabbításában és a Malév ügyében is sürgősen megállapodásra lenne szükség.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet