A többségi tulajdonos pécsi önkormányzat vissza kívánja vásárolni a Pétáv Pécsi Távfűtő Kft. 49 százalékos üzletrészét a francia érdekeltségű Dalkia Energia Zrt. tulajdonában lévő, a helyi erőművet működtető Pannon Hőerőmű Zrt.-től - jelentette be tegnapi sajtótájékoztatóján Páva Zsolt polgármester. Az önkormányzat célja, hogy saját hatáskörben szabadon dönthessen a mintegy 30 ezer lakás és jó néhány ipari üzem, valamint kereskedelmi létesítmény hő- és melegvíz-ellátását biztosító, évi mintegy 8 milliárd forint nettó árbevételű társaság stratégiai ügyeiben.
Meghatározná a díjképzést, a piacbővítést s azt is, hogy a cég a jövőben milyen energiahordozókra alapoz majd. A polgármester közölte, a céggel már aláírták azt a szándéknyilatkozatot, amelyben rögzítették a város szándékát, s abban is megállapodtak, hogy a kisebbségi üzletrész visszavásárlásáról már a jövő év elején tárgyalásokat kezdenek.
Asztalos Andrea, a Dalkia Energia Zrt. kommunikációs igazgatója lapunknak elmondta, a helyhatóság már októberben jelezte, hogy vissza kívánja vásárolni Pétáv-tulajdonrészét. Hozzátette, a Dalkia kompromisszumkész, a tárgyalások során megegyezésre törekszenek.
