BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Idén nagyot nőtt a Robust Electronics árbevétele

2010. november 23. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb gyártási programokat telepít magyar cégéhez a híradástechnikai gyártókat kiszolgáló Robust Plastics GmbH - tudtuk meg Weisz Szilviától, a győri székhelyű Robust Electronics Hungary Kft. ügyvezető igazgatójától. Ezzel párhuzamosan a létszámot is bővíti a jelenleg több mint 250 főt foglalkoztató cég. (A Robust már most több dolgozót foglalkoztat, mint a válság előtt.) Az ügyvezető igazgató szerint egyre inkább úgy tűnik, hogy az ágazat túl van a válságon, hiszen a rendelésállomány folyamatosan és immár kiszámítható módon nő. A másfél millió euró jegyzett tőkéjű társaság nettó árbevétele tavaly csaknem megfeleződött 2008-hoz képest, s szinte a túlélésért kellett küzdeniük. Egy sor megszorító és költségcsökkentő intézkedés bevezetésére kényszerültek, előtérbe került a bérelt munkaerő foglalkoztatása is, hiszen a veszteség 2008-ban és 2009-ben is meghaladta a kétmillió eurót. Weisz szerint bár a rendelésállomány már a múlt év végén nőni kezdett, azt még 2010 közepén sem gondolták volna, hogy az idén rekordévet zárhat a társaság. Az idei árbevétel várhatóan a háromszorosa lesz a tavalyinak, s úgy tűnik, a következő év is jól indul.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet