Információnk szerint - a korábbi évek gyakorlatával ellentétben - több nagy válságadóval sújtott társaság semmilyen, illetve a korábban tervezettnél jóval kisebb bérfejlesztést hajt végre jövőre. Jóllehet a több mint 700 dolgozót foglalkoztató Dalkia Energia Zrt. tervezett emelést, az extra adóteher várhatóan felülírja majd az elképzeléseket - nyilatkozta lapunknak Asztalos Andrea, a társaság kommunikációs igazgatója. A cafeteria adta lehetőségeket viszont minden dolgozóra kiterjedően, maximálisan igyekeznek majd kihasználni. A közel ezer dolgozót foglalkoztató Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt.-ben csak a jövő hónapban kezdődnek egyeztetések arról, hogy januártól lesz-e béremelés - tájékoztatta lapunkat Simon Attila vezérigazgató. Tény, hogy jó évet zárnak, hiszen az export, amely immár több mint 90 százalékos részarányt képvisel, több mint tíz százalékkal nőtt, és a belföldi értékesítésre sem lehet panasz, ám ez önmagában még nem ok a béremelésre. A vezérigazgató közölte: egyelőre csak az biztos, hogy a nettó árbevétel 4-5 milliárd forint lesz. A világ vezető autógyárait, a Suzukit, sőt immár az Audit és Volkswagent is kiszolgáló, győri székhelyű Pannon Tools Szerszám-gyártó Kft., minden dolgozóra kiterjedő béremelést nem tervez - nyilatkozta lapunknak Tóth Lajos ügyvezető igazgató. Azokon a gyártási területeken viszont, ahol nagy a lemaradás, korrekciót hajtanak majd végre. A legjobban teljesítő dolgozókat továbbra is mozgó bérrel ösztönzik, a leggyengébben teljesítőktől, pedig megválnak. Az ügyvezető igazgató hozzátette: bár a társaság rendelésállománya stabilan növekszik, a válság előtti három műszak helyett, még mindig csak gyenge másfélben termelnek. Ugyanakkor ismét valamennyi dolgozó kap majd hidegétel-utalványt is.
