Minőségi árut, kedvező áron - ezzel a szlogennel indult útjára a megújult Centrum áruházlánc az elmúlt héten. Az eddig kínai kézben levő hálózatot ugyanis magyar cégek vásárolták meg és szintén hazai vállalkozások üzemeltetik. A tulajdonos Centrum Exclusive Divatház (CED) Kft. október 27. és november 5. között öt új áruházat nyit.
Elsőként a miskolci Centrum, majd egy napra rá az egri áruház nyitotta meg kapuit, ezt követi egy-egy Kecskeméten, Szegeden és Pécsett. Az épületeket a CED vette meg - értesüléseink szerint nem most, hanem négy évvel ezelőtt -, az üzemeltetést viszont Balogh Levente cége végzi. A Szentkirályi ásványvízről ismert cégtulajdonos a Napi Gazdaságnak elmondta, a kereskedelem átalakulásához igazították a Centrumok árukínálatát és árait.
Balogh szerint a plázák árszínvonala alatt van még fizetőképes kereslet - ezt a piaci rést igyekeznek kihasználni. A Centrumok áruellátását 90 százalékban magyar nagy- és kiskereskedők biztosítják majd.
Makai Szabolcs, a Centrum Exclusive Divatház Kft. ügyvezető igazgatója és résztulajdonosa - aki állítása szerint már 2002-ben megálmodta, hogy megújítja a Centrum Áruházat - egy európai színvonalú, de mégis magyar tulajdonú áruházláncot hozott létre komoly magyar üzleti befektetővel és professzionális partnerekkel a háttérben. A Centrum Exclusive Divatház áruházai 130 alkalmazottnak adnak munkát. A nyolcezer négyzetméter összterületű, milliárdos beruházás megálmodóinak elsődleges célja az volt, hogy Magyarországon egy már bevezetett márkát - Centrum - újrafogalmazzanak a jelen gazdasági környezetben, a jövő kereskedelmi környezetéhez alkalmazkodva. Szintén a befektetők célja volt, hogy a klasszikus értelemben vett áruházaknak adjanak újra értelmet. Makai ugyanakkor hozzátette, habár a név szinte változatlan maradt, azt azért látni kell, hogy ez egy teljesen új beruházás, új vezetéssel.
