BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó lesz a szilveszter a Balatonon

2010. november 4. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jót tesz a késő őszi "tavasz" a balatoni forgalomnak, az elmúlt hétvégével szezonnal kapcsolatban a vendéglátósok azt mondták: egész nyáron beérték volna ilyen forgalommal. A már ismert rendkívüli téli akcióknak köszönhetően elsősorban a Balatonon, emellett pedig Sopronban, Bükkön, Sárváron, sőt az EKF-"zárásra" készülődő Pécsett is kedvezően alakulnak az év végi foglalási adatok. Több szállodában és panzióban már most 10-15 százalékkal többen foglaltak szállást szilveszterre, mint tavaly karácsony előtt.
Az idei utolsó hosszú hétvégén is kimagasló foglalási adatokkal büszkélkedő siófoki Hotel Azúr karácsony és szilveszter között 75-80 százalékos telítettségre számít - tájékoztatta lapunkat Sternócky Balázs értékesítési és marketingigazgató. Mindez azért is érdekes, mert a gazdasági válság óta a vendégek jelentős része az utolsó pillanatban dönt az utazásról. A jelenség nem egyedi, hasonló tapasztalatokról számoltak be a balatonfüredi, a keszthelyi és a hévízi szállodákban is. Csákányi Beatrix, az utazásszervezéssel foglalkozó Napfény Kft. kereskedelmi vezetője elmondta, úgy tűnik, bevált az az ötlet, hogy az őszi és a téli szünetre jó néhány vendéglátó egy csomagban kínált kedvezményes üdülési lehetőséget. Mindemellett persze az égiek is segítettek abban, hogy a hosszú hétvégén forgalmuk közel húsz százalékkal nagyobb volt, mint tavaly ilyenkor. Az eredménnyel több esős nyári hétvégén is kiegyeztek volna. Ráadásul az év végi foglaltsági adatok is mintegy 10-15 százalékkal jobbak a tavalyinál.

Már most lekötöttek egy sor olyan programot - nemcsak a tóparton, hanem a Balaton-felvidéken is -, amelyen vendégeik az utóbbi napokban jól érezték magukat.

Az év egészéhez képest sikeres lehet a hajrá a Sopron környéki vendéglátók számára is - nyilatkozta lapunknak Molnár András, a kistérség idegenforgalmi ügyekben illetékes munkatársa. Ebben jelentős része van annak, hogy szeptemberben az év első nyolc hónapjának rendkívül szomorú adatait értékelve egy olyan komplex programcsomagot állítottak össze, amely összefogásra, árcsökkentésre, jelentős előfoglalási kedvezményekre és közös, a helyi önkormányzatok közreműködésével zajló programokra épül. Molnár hozzátette, úgy tűnik, a vendégszám csökkenését már az őszi szünetre sikerült megállítani, az év végétől pedig 2-3 százalékos növekedést várnak. Nagyon bízik az év végi hajrában az EKF-et záró Pécs is. A programirodától kapott tájékoztatás szerint az őszi szünet idején várhatóan mintegy 20 százalékkal nő a rendezvények iránti érdeklődés.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet