Többévi huzavona után zöld jelzést kapott a patinás szentesi Petőfi Szálló mintegy négymilliárd forint értékű rekonstrukciója. A kivitelező, a Demján Sándor érdekeltségi körébe tartozó Arcadom Zrt. november elején elkezdi a munkákat, és a jövő év végére teljesen megújul a szentesi városközpont szecessziós stílusú épülete.
Az elmúlt évtizedek során különböző, sok esetben engedély nélkül készült épületrészekkel kiegészített hotel és a hozzá tartozó terület többévi huzavona után, 2006-ban került ismét az önkormányzat tulajdonába. A helyhatóság nem sokkal később pályázatot hirdetett az épület teljes rekonstrukciójára, amelynek nyertese az a Pendola Kft. lett, amely többek között a budapesti Garay Üzletközpont beruházója is volt. A társaság korábban azt tervezte, hogy a több mint 110 éves Petőfi Szállodát - annak eredeti építészeti értékeit megőrizve - olyan ötcsillagos luxushotellé fejleszti, amelyben többek között színházterem, fallabdapálya, az épület alagsorában pedig török fürdő, valamint egy hozzá kapcsolódó rekreációs központ lesz. A nyertes cég és a város a program megvalósítására és a műemléki védettséget élvező szálloda üzemeltetésére létrehozta a Pendola-Szentes Kft.-t. A munkákat már 2008-ban szerették volna elkezdeni, ám a gazdasági válság felülírta a terveket, a beruházónak nem sikerült előteremtenie az építkezéshez szükséges pénzt. Közben a terveket is módosították, s a programban ma már "csak" négycsillagos, ám - az internetre is felkerült látványtervek szerint - változatlanul exkluzív szálloda kialakítása szerepel.
