BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól jön ki a válságból az Ajka Kristály

2010. október 17. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ha a rendelésállomány a jelenlegi mértékben nő, a jövő év első felében jelentős kapacitásbővítésbe kezd a Fotex-csoport tulajdonában lévő Ajka Kristály Üvegipari Kft. - mondta Katzer Zoltán vezérigazgató. Várhatóan olyan technikai és technológiai beruházásokra lesz majd szükség, amelyek révén a jelentkező, olykor speciális igényeket is kiváló minőségben tudják majd kielégíteni. Ezzel párhuzamosan további létszámbővítésre is szükség lesz a jelenleg már mintegy 280 dolgozót foglalkoztató cégnél. A vezérigazgató hozzátette: különösen az utóbbi nem lesz egyszerű feladat, hiszen a térségben egyre kevesebb a szakképzett munkaerő.
Az igények kielégítése érdekében egy újabb gyártósor beindítására is szükség volt. Katzer hozzátette: a gyár jövője szempontjából ma különösen fontos, hogy jó, megalapozott döntések szülessenek, hiszen a válság után éledezik a konkurencia: akik talpon maradtak, egyre nagyobb hévvel szállnak be ismét a versenybe. A termékeit 90 százalékban a külpiacokon, döntően az Egyesült Államokban értékesítő társaság az idén az elmúlt évhez képest minimum 70 százalékkal tudja növelni nettó árbevételét és a jövő évi tervekben is dinamikus, legalább 35-40 százalékos növekedés szerepel.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet