BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét pörög a ventilátorgyár

2010. október 7. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább folytatja fejlesztési programját magyar cégénél a kontinens egyik vezető ventilátorgyártója, a künzelsaui székhelyű Ziehl-Abegg AG - jelentették be a vállalat vezetői azt követően, hogy a marcali Ziehl-Abegg Motor- és Ventilátorgyártó Kft.-nél mintegy kétmillió eurós beruházással elkészült az új felületkezelő és festőüzem. Miután rövidesen újabb gyártási programok kerülnek Marcaliba, további beruházásokat terveznek - mondta el Norbert Schuster, az anyacég egyik vezetője. Bővítik a logisztikai központot, emellett a programban egy új irodaház és egy szociális blokk építése is szerepel. A most átadott mintegy 2 ezer négyzetméteres üzemrész megnyitása létszámbővítést is lehetővé tett a már több mint 400 dolgozót foglalkoztató, alumíniumöntvényeket és villanymotorokat is gyártó társaságnál.

A világ vezető klímaberendezés-gyártóit is kiszolgáló Ziehl-Abegg 1994-ben hozta létre magyar cégét, az első saját tulajdonú üzemcsarnok három évvel később készült el Marcaliban. A gazdasági válság következtében a társaság rendelésállománya mintegy 16-18 százalékkal csökkent, ám ma már túl vannak a mélyponton.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet