Négy héttel a zárás előtt már több mint ötmillió látogató kereste fel a sanghaji magyar pavilont, a várt kétmilliónak tehát több mint dupláját teszi ki a szeptember végi látogatói létszám. A kínaiak körében sikeres magyar találmányt, a Gömböcöt központba állító pavilont ugyanakkor itthon botrányos felhangok kísérik. A kiállítás előkészítését és lebonyolítását végző Genexpo Kft.-t egy időben vizsgálja a rendőrség és a KEHI is. Bár egyik eljárás sem fejeződött még be (a KEHI vizsgálódásának lezárását szeptember végére ígérték), a kormányszóvivő többször közölte: komoly visszaélések és jogosulatlan kifizetések övezik a magyar kiállítás szervezését. Az eddig megalapozatlan állításokra hivatkozva április óta egyetlen forintot sem utaltak a Genexpónak, ami komoly működési zavarokat okozott a pavilon működésében. Az ott dolgozók hónapok óta nem kapnak fizetést, a VIP vendégek jegyeinek árát a pavilon munkatársai dobják össze, mert már arra sincs pénz.
Galambos Iván, a magyar-kínai tulajdonban lévő Genexpo Kft. ügyvezetője elmondta: nemcsak a fővállalkozó számláit és szerződéseit, hanem az alvállalkozók alvállalkozóinak eredeti számláit is bekérték, és ugyanezt a módszert alkalmazták a pavilont építő és fenntartó kínai cégek esetében is. Az ottani eredeti számlák mellett hatósági engedélyeket, sőt olyan közjegyzővel hitelesített nyilatkozatokat is kértek, amelyben az alvállalkozók alvállalkozóinak vezetői a számlák eredetiségét igazolják, de a nagykövetség által is ellenjegyzett dokumentumokat is bekértek - sokszor párhuzamosan több forrásból is. A Genexpo vezetője érthetetlennek tartja, hogy miközben a havi elszámolások egyikét sem kifogásolták meg, fizetni eleddig egyetlen számlát sem fizettek. Kivételnek számított a magyar nemzeti nap kulturális programja, amelyre a fővállalkozót megkerülve utaltak pénzt.
