Az összes jelölt közül az egyik legnehezebb feladatra vélhetően az a kormánypárti színekben induló Kolovics János vállalkozott, akit vasárnap a csődben lévő Szigetvár polgármesterévé választottak. Szerencsére a Fidesz-KDNP-nek a testületben is többsége lesz. A városban már a választások előtt minden politikai erő egyetértett abban, hogy a patinás baranyai település kizárólag saját erőből nem tud kikapaszkodni a jelenlegi helyzetből. Az új városvezetés is mielőbbi segítségre számít a kormánytól, hiszen - mint az programjukban is szerepel - nemcsak a csődhelyzetet kell kezelni, hanem a jövőt is meg kell alapozni. A hitelezőkkel szemben mintegy 2,6 milliárd forintos adósságot felhalmozó Szigetvár március óta csődgondnok irányításával működik. 2010-re válságköltségvetés készült, amelynek értelmében a helyhatóság kizárólag a kötelező feladatait láthatja el, fejlesztésre nincs lehetősége.
