BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tátrai Miklós megvette a Re/Maxot

2010. szeptember 26. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tátrai Miklós (képünkön) résztulajdonába került a Re/Max ingatlanforgalmazó cég magyarországi hálózata. A jelenleg előzetes letartóztatásban lévő Tátrai, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egykori vezérigazgatója a Globex-ügyben elhíresült Vellai Györgyike fiától, Posta Balázstól vásárolta meg tulajdonrészét a Re/Max mögött álló Global Real Estate Franchise Hálózat Kft.-ben. Az amerikai gyökerű ingatlanos cég magyar franchise-hálózata nincs a piacvezetők között, részesedése 3-5 százalék.

Bár az adásvétel már tavaly decemberben megtörtént, a Re/Max átalakítása csak az elmúlt hetekben fejeződött be. A cégbírósági adatokból az is kiderül, hogy Tátrai tulajdonostársa változatlanul Kesthely Bence László maradt. A Napi értesülései szerint a vagyonkezelő volt vezérigazgatója többségi tulajdont szerzett - nem publikus áron.
A tulajdonosváltást és a cég gyökeres átalakítását megerősítette Bogár András, a cég igazgatója. A korábban dinamikusan növekvő hálózat a válság következtében töredékére csökkent és jelenleg 25 tagból áll. Az új tulajdonos által kinevezett új menedzsment augusztus végére fejezte be a hálózat teljes átalakítását és a vezető testületek megújítását. A Re/Max ezt követően ismét terjeszkedni fog - mondta Bogár. Piaci részesedése terveik szerint jövőre már jelentősen emelkedhet. A cég tavalyi árbevétele 200 millió forint körül volt, ugyanennyit várnak idén is, ezt jó esetben pozitív nullszaldó mellett érhetik el.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet