A kormány augusztus közepén döntött a gödöllői Grassalkovich-kastély - a későbbi királyi kastély - lovardájának felújításáról, amit a múlt heti szerződés megkötése után hétfőn el is kezdtek a Reneszánsz Kőfaragó Zrt. munkásai. (A rekonstrukciós pályázatra csak a Reneszánsz és a Laki Kft. adott be ajánlatot.) A három műszakban folyó munkálatokkal év végére el kell készülni, mert Magyarország soros EU-elnöksége alatt ide tervezik az uniós miniszterek jövő évi tanácskozásait. A lovarda és a barokk istálló rekonstrukciójával összesen 1700 négyzetméter területen folytatódik a palota felújítása, a projekt tervezett összköltsége egymilliárd forint (ebből 900 millió forint pályázati támogatás, 100 millió Gödöllő város hozzájárulása). A miniszteri és szakértői tanácsüléseket a tervek szerint a megújult lovardában tartják majd. A 400-500 fő befogadóképességű terem korábban is gyakran adott otthont rendezvényeknek, koncerteknek és kiállításoknak, az uniós elnökség idején azonban emelt szintű követelményeknek kell megfelelnie. A fejlesztés részeként a pinceszinten két, egyenként 80 négyzetméteres teremmel gazdagodik a terület, ezek a pályázati projekt lezárultával oktatási célokat szolgálnak majd. Helyreállítják a barokk istálló félemeleti szintjén található termek falfestését is, földszinti terei pedig közönségforgalmi funkciókat kapnak.
A Reneszánsz Zrt. idén tavasszal fejezte be a kastély Erzsébet szárnya és a Horthy bunker felújítását, aminek értéke 1,1 milliárd forint volt. Páljános András, a cég elnöke a Napinak elmondta, hogy a magyar tulajdonban lévő építőipari cég a tavalyi 12 milliárd után idén 14 milliárd forint körüli forgalmat ér el, az adózás előtti eredmény pedig idén már meghaladhatja az egymilliárd forintot.
