BUX 139869.86 0,18 %
OTP 45900 -0,15 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leépít a DEH Dräxlmaier

2010. augusztus 22. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rendelés drasztikus csökkenése miatt csoportos létszámleépítés keretében még idén 445 dolgozójától kénytelen megválni Móron a DEH Dräxlmaier Hungária Kft. - tudta meg lapunk. Erről múlt csütörtökön már hivatalosan is tájékoztatták a területileg illetékes Közép-dunántúli Regionális Munkaügyi Központot. A negyedik negyedévben esedékes elbocsátást a cég hivatalosan azzal indokolta, hogy a gazdálkodásban bekövetkezett változások miatt szervezeti változtatásokat kíván végrehajtani az alig néhány hónapja a Platinum AEES-től megvásárolt üzemben. Az utóbbi társaság április elején azt követően értékesítette többek között a Flextronics mellett lévő móri telephelyét, hogy legnagyobb megrendelője - amelynek kizárólag bérmunkát végzett - az ugyancsak német AFL Europe GmbH az év elején csődöt jelentett. Úgy tűnik, a Dräxlmaiernek az elmúlt hónapok során nem sikerült annyi új megrendelést összegyűjtenie, amivel a móri gyártóbázis gazdaságos működését biztosíthatta volna. Lapunk információi szerint a telephelyet rövidesen bezárják s a közeljövőben értékesíteni kívánják.
A német DTS Dräxlmaier Systemtechnik GmbH még 1998-ban hozta létre első magyar cégét, a szinte kizárólag autóipari fejlesztéseket végző, többek között a Jaguárnak is dolgozó érdi székhelyű DHS Dräxlmaier Hungária Szolgáltató Kft.-t. Az ugyancsak Érden bejegyzett DEH Dräxlmaiert 2010 márciusában kizárólag a móri gyár működtetésére hozták létre.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet