BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániában épít gyárat a Jász-Plasztik Kft.

2010. július 7. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A romániai Nagyszalontától két kilométerre, Madarász község fejlesztés alatt álló ipartelepén építi fel új gyárát a jászberényi székhelyű Jász-Plasztik Kft. - tudta meg a Napi. A Bihar megyei településen a zöldmezős beruházás már áprilisban elkezdődött, átadására várhatóan augusztus végén, de legkésőbb szeptember elején kerülhet sor - erősítette meg lapunk információit Török László, Nagyszalonta polgármestere. Bár a Jász-Plasztik vezetőségéből senki sem kívánt nyilatkozni, lapunk úgy tudja, hogy az üzem felépítése 1,7 millió euróba kerül, az idén ősszel beinduló gyártósorok mellett több mint ezer ember kaphat munkát.

A közel húszezer lakosú Nagyszalontán a hivatalos adatok szerint 470 állástalant tartanak nyilván, régiós szinten ennél magasabb, tíz százalék fölötti a munkanélküliség. A nagyszalontai elöljáró elmondása szerint folyamatos kapcsolatban áll a vállalkozás vezetőjével és már több száz önéletrajzot juttatott el a céghez. Reményeik szerint a leendő alkalmazottak minél nagyobb százaléka a város lakói közül kerül ki, a gyár ugyanakkor lehetőséget kínál a kelet-magyarországi álláskeresőknek is. Miután a jövő év márciusától Románia is a schengeni övezet tagja lesz, az átjárás nem okoz majd nehézséget a Békés megyeieknek, így például az alig húsz kilométerre lévő sarkadiaknak - tette hozzá Török.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet