A megújulóenergia-iparágban működő STS Group Zrt. többségi tulajdonának megvételével új területre lép a Videoton. Az elektronikai cég 1,5 milliárd forint értékben fektetett be a magyar magánszemélyek által birtokolt cégbe. A mindössze kilenc éve működő - főként mérnöki tevékenységre fokuszáló - vállalkozás eddig évente duplázta árbevételét, a tavalyi 5,5 milliárd forint volt. A logisztika, a személyszállítás és a munkaerő-kölcsönzés után a megújuló energiában lát továbblépési lehetőséget a Videoton - mondta Lakatos Péter társ-vezérigazgató. A portfólió bővítésével nem válik megabefektetővé a cég, de minden ígéretes lehetőséget megvizsgálnak - egészítette ki ezt befektető- és vezérigazgató-társa, Sinkó Ottó. A cég korábban évente 6 milliárdot fektetett a fő tevékenységnek számító szerződéses gyártás korszerűsítésébe - ez tavaly 2-3 milliárd volt. Mivel a Videoton nem hitelből, hanem saját forrásból fejleszt, lehetőségei behatároltak. Lakatos szerint egy normális gazdaságban akár évi 50 milliárd forintot is képesek lennének racionálisan befektetni, de ez a jelenlegi körülmények között nem lehetséges. A most megvásárolt STS kisebbségi tulajdonosa továbbra is Gyepes Tamás vezérigazgató marad. A győri székhelyű zrt.-nek Kapuváron is működik egy brikettgyártó üzeme, az STS Technology elnevezésű cége pedig a félvezetőiparnak szállít be.
