BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új szektorba fektet a Videoton Zrt.

Az energetikával bővíti tevékenységét a Videoton Holding Zrt. Az európai piacon egyik legnagyobbnak számító szerződéses gyártó a magyar STS Group Zrt. megvétele után újabb akvizíciókat tervez és a high-tech iparágba invesztál további tőkét.

2010. június 29. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A megújulóenergia-iparágban működő STS Group Zrt. többségi tulajdonának megvételével új területre lép a Videoton. Az elektronikai cég 1,5 milliárd forint értékben fektetett be a magyar magánszemélyek által birtokolt cégbe. A mindössze kilenc éve működő - főként mérnöki tevékenységre fokuszáló - vállalkozás eddig évente duplázta árbevételét, a tavalyi 5,5 milliárd forint volt. A logisztika, a személyszállítás és a munkaerő-kölcsönzés után a megújuló energiában lát továbblépési lehetőséget a Videoton - mondta Lakatos Péter társ-vezérigazgató. A portfólió bővítésével nem válik megabefektetővé a cég, de minden ígéretes lehetőséget megvizsgálnak - egészítette ki ezt befektető- és vezérigazgató-társa, Sinkó Ottó. A cég korábban évente 6 milliárdot fektetett a fő tevékenységnek számító szerződéses gyártás korszerűsítésébe - ez tavaly 2-3 milliárd volt. Mivel a Videoton nem hitelből, hanem saját forrásból fejleszt, lehetőségei behatároltak. Lakatos szerint egy normális gazdaságban akár évi 50 milliárd forintot is képesek lennének racionálisan befektetni, de ez a jelenlegi körülmények között nem lehetséges. A most megvásárolt STS kisebbségi tulajdonosa továbbra is Gyepes Tamás vezérigazgató marad. A győri székhelyű zrt.-nek Kapuváron is működik egy brikettgyártó üzeme, az STS Technology elnevezésű cége pedig a félvezetőiparnak szállít be.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet