BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elöntötte az ár a budapesti hoteleket

2010. június 17. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Váratlanul jó foglaltsági adatokat értek el a budapesti hotelek az elmúlt két hétben. A beinduló idegenforgalmi szezonra rásegített, hogy az árvíz és a Duna magas vízállása miatt egy sor szállodahajó nem tudta utasait továbbszállítani, ezért a vendégeket pesti négy- vagy ötcsillagos szállodákban helyezték el.
Szakmai körökben elterjedt, hogy több Duna-parti hotel emiatt telt házzal üzemelt az elmúlt időben. Ezt az értesülést csak részben erősítették meg az érintettek: a Kempinski, a Le Meridien, a Marriott és a New York Boscolo hotelek ugyan közel telt házról adtak számot, de ebben része volt annak is, hogy beindult a konferenciaturizmus. Az Inter-Continentalban pedig mindössze 2 százalékos javulásról adtak hírt.
Összességében nem dobta meg a foglaltsági statisztikákat az úszó szállodák utasainak partra tétele - mondta el kérdésünkre Kovács István. A Magyar Szállodaszövetség főtitkára szerint június már főszezonnak számít, amikor normál, vagyis válságmentes időben amúgy is 70-80 százalékos kihasználtsággal működnek a budapesti hotelek. A szövetség vezetője szerint ugyanakkor nagy gond, hogy a 17 ezer budapesti szoba árban és kihasználtságban is a mélypontot van. Egy közelmúltban megjelent felmérés szerint - amelyben 40 európai város hotelkínálatát hasonlították össze - a magyar főváros az utolsó helyen végzett mindkét szempont szerint.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet