BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Üzbegisztánban terjeszkedik az Omninvest

2010. június 16. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Üzbegisztánból tervezi meghódítani a távol-keleti piacot az Omninvest. A hazai oltóanyaggyártó cég azonban nem csak az influenza elleni szérumokat gyártja majd Taskentben, hanem három üzemet is épít. Az egyikben a kötelező védőoltásokat - kanyaró, hepatitisz - készítik majd, a másikban vitamin és gyógyszertablettákat, míg a harmadikban őssejtterápiás központ létesül. A minimum 100 millió dolláros beruházáshoz az üzbég kormány különleges kedvezményeket adott a magyar cégnek. A többéves adómentesség mellé ingyen földterületet, valamint a kötött devizagazdálkodás alól felmentést is adtak. Az építkezés jövő tavasszal indul és egy évvel később már évi 10 millió adag influenza elleni szert, valamint ennek 4-5-szörösére rúgó egyéb védőoltást gyártanak majd. Az üzbég gyártás beindulása egyben a távol-keleti expanzió beindulását is jelenti az Omninvestnek - mondta el kérdésünkre Németh Zsolt, a cég szóvivője. A taskenti üzemből kiindulva ugyanis a szomszéd államok piacára is betörhetnek, ezáltal egy 150 milliós piac meghódítására is jó esélyük van. Ebben az üzbég állam is segíti a céget, hiszen a kétoldalú megállapodások és a vámmentes kereskedelem az Omninvest termékeinek is könnyebb bejutást jelent többek közt Tadzsikisztánba és Kazahsztánba is. (Az Ominvest egyébként már az elmúlt években is jelentős tételt szállított a térségbe: Iránba, Afganisztánba, Pakisztánba és Bangladesbe összesen 2 milliárd forint értékben exportáltak Magyarországon gyártott oltóanyagot.)

Az oltóanyaggyártó cég üzbegisztáni megjelenése egy sor már hazai cégnek is lehetőséget teremt az ottani megjelenésre. Ennek első jele, hogy Bábolna csirke- és tojásgyárat szállít Taskentbe az Omninvesttel közösen. Az erről szóló megállapodást a tervek szerint néhány héten belül aláírják. Az ottani piac ígéretesnek tűnik, hiszen a csirkehúsfogyasztás ott egyelőre csak ötöde a magyarországinak.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet