BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zsúfolt lesz az égbolt nyáron

2010. június 7. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Meglepően jó foglaltsági adatokkal büszkélkedhetnek a légitársaságok és még jobb nyári forgalmat várnak. A Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA) adatai szerint az idei első negyedévben 7,4 százalékkal nőtt a turistaosztályon és 7,6 százalékkal a business, valamint az első osztályon utazók száma (lásd még írásunkat a 6. oldalon). Az IATA szerint a magyarországi piac is 16 százalékkal nőtt, miközben a jegyárak emelkedtek. Az utazók ebből csak utóbbit és a zsúfoltság növekedését érezhették, mert a légitársaságok a növekvő igények ellenére sem növelték járataik számát. A nyári főszezon pedig kiemelkedően jónak ígérkezik. Az Air France-KLM-Delta foglalási adatai július-augusztusra két számjegyű növekedést valószínűsítenek - mondta kérdésünkre Melles Botond, a három cég budapesti marketingvezetője. A legerősebb bővülés Észak-Amerika felé várható, ettől csak kissé maradnak el a Távol-Keletre induló és az európai járatok.

A nyári időszakban a Malév is jó tendenciát tapasztal. Hegedüs Ádám szóvivő a Napinak elmondta: június-augusztusban 14 százalékkal több foglalást regisztráltak a tavalyihoz képest. Különösen jónak mondhatók például az isztambuli, a párizsi (+31 százalék júniusban), a madridi (+25 százalék júniusban), a tel-avivi, a várnai, a milánói (+ 81 százalék júniusban), a szentpétervári és a varsói járat dinamikája. A Malév 2009-ben is jelentős utasforgalom-növekedést tudott elérni, ami 2010 első negyedévében is folytatódott - mondta a szóvivő.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet