BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágul a fővárosi távfűtés

2010. április 28. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A földgázárak emelkedésének hatására július elsejétől átlagosan 6,7 százalékkal növekedik a budapesti távfűtéses lakások éves távhőköltsége - adta hírül a Főtáv Zrt. Egy átlagos lakás esetében - a kedvezmények figyelembevételével - az éves távhőköltség így 200 ezer forint lesz. A szolgáltató szerint a távfűtés továbbra is a legolcsóbb fűtési mód marad Budapesten, mivel a gázfűtéses lakásban élők számára 2010. januártól és áprilistól is növekedtek az energiadíjak, ráadásul nagyobb mértékben, mint a távhőszolgáltatás esetében. A Főtáv az energiaárak növekedését május 1. helyett július 1-jétől érvényesíti. A díjnövekedés a távfűtési díj kétharmadát kitevő hődíjat érinti, míg az alapdíj - amelyre a vállalat a hatékonyságnövelés révén hatással tud lenni - változatlan marad. A hődíj bruttó 2921 forintról 3222 forintra növekedik gigajoule-onként. Egy átlagos lakást (135 légköbméter, 43,1 gigajoule/év) figyelembe véve így a hődíj évi bruttó 126 ezer forintról 139 ezer forintra változik.

A budapesti távhőellátásban jelenleg 96 százalék a földgázalapú technológiák aránya. Terveink szerint ez 2020-ra 77,9 százalékra csökkenhet, mivel már idén olyan fejlesztéseket indítunk el, amelyek révén a megújuló energiaforrások aránya 2020-ra 20 százalékra növekedhet - mondta Kovács Lajos, a Főtáv Zrt. vezérigazgatója. A cég 2010 áprilisában írt ki pályázatot egy geotermikus kútpár megépítésére, melynek kivitelezéséhez jelenleg szakmai partnert keres. A 2011 végére megépülő kútpár a rákoskeresztúri hőkörzetet látja el megújuló energiából nyert hővel.

Major András
Major András

Ez is érdekelhet