BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Automata benzinkutakat nyit országszerte az Envi

2010. április 28. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Dunaújvárosban ma nyit az ország első teljesen automata benzinkútja, amelyet néhány napon belül követ egy másik Kaposvárott. Az Envi-hálózathoz tartozó töltőállomásokon nem lesz személyzet, a kutak működését egy budatétényi központ ellenőrzi. A teljesen magyar tulajdonban levő Envi a két új kúttal 13 egységből álló hálózattá bővül. Az automata állomások berendezése Nyugat-Európából származik, az éjjel-nappal működő központ szoftverfejlesztését pedig részben saját csapatuk végezte - mondta Egri Gábor, a cég tulajdonosa a Napinak. A kutakat a vegyi árucikkek kereskedelmével is foglalkozó anyacég, az Envirochem Kft. működteti. A cégcsoport tavaly 50 millió liter benzint forgalmazva 14 milliárd forint bevétel ért el, adózás előtti eredménye pedig 200 millió forint körül alakult. Egri szerint a kúthálózat bővítése nem áll meg az országhatárnál, hasonló automata kutakat terveznek Szlovákiában, Csehországban, Lengyelországban és Romániában is - ezek irányítását és felügyeletét is a budatétényi központ végzi. A cégtulajdonos szerint idén a cseh és szlovák töltőállomások előkészítése és építése kezdődhet meg.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet