BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmenekülhet a Pólus Palace

2010. április 25. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megmenekülhet és új tulajdonoshoz kerülhet a gödi luxushotel. A Pólus Palace jelenlegi tulajdonosai által tető alá hozott csődegyezséget ugyanis jóváhagyta a Pest megyei bíróság. A 49 százalékban a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. és 51 százalékban a Pólus Péter üzletember által tulajdonolt hotel ennek értelmében megmenekülhet a felszámolástól.

Lapunk úgy tudja, hogy a megállapodás a hitelező CIB Bankkal jött létre, amely 5,6 millió eurót kap majd az új tulajdonostól vagy befektetőtől. A megállapodás érdekessége, hogy azt nem a magyarországi CIB, hanem az anyabank, az Intesa Sanpaolo hagyta jóvá. A csődegyezség értelmében az új befektetőnek két hét áll rendelkezésére, hogy kifizesse a megállapodásban rögzített összeget. Az új tulajdonos személyéről Pólus Péter egyelőre nem adott érdemi információt, a Napinak annyit mondott: vagy egy osztrák befektetési alap száll be, vagy egy szakmai befektető vesz tulajdonrészt a cégben.

A Pólus Palace ellen még tavaly decemberben indult csődeljárás, majd a csődvédelem alatt megindultak a tárgyalások a hitelek átütemezéséről is (Napi, 2010. január 25.). Az APEH-hel és a beszállítókkal már az év elején megállapodtak, de a CIB-bel elhúzódtak a tárgyalások. A kisebbségi tulajdonos MFB is hajlandónak mutatkozott a reorganizációs program támogatására, de nem zárta ki azt sem, hogy jó ajánlat esetén kiszálljon a hotelből. A fővároshoz közeli golf- és luxushotel hitelállománya tavaly év végén 1,7 milliárd forintra rúgott; az MFB 2,5 milliárd forinttal szállt be a fejlesztésbe.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet