BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zászlóshajót nyit a Nordsee

Napokon belül új éttermet nyit Budapesten a Nordsee. A halételeiről ismert étteremlánc a budapesti belvárosban nyitja új egységét.

2010. április 12. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Másfél évvel az első - még kisméretű - büfé megnyitása után újabb éttermet nyit Budapesten a német Nordsee. A cég szerint a magyar vásárlók megkedvelték a lánc első, a West End City Centerben átadott hazai üzletét. A sikeres bemutatkozás után a Nordsee a hálózat további fejlesztéséről döntött - még 2009-ben. Ezt azonban a gazdasági válság felülírta, ám úgy tűnik, a fejlesztési stop véget ért. A Váci utcában napokon belül megnyíló Nordsee már az étteremlánc teljes kínálatát forgalmazza. Az alapanyagokat - a többi országhoz hasonlóan - Németországból szállítják Budapestre. A vendégek így a külföldön már megszokott, a salátáktól a óriáshomárig ívelő palettából választhatnak.

A magyarországi egységek üzemeltetéséért felelős Pekár Botond elmondta, a hálózat még az idén tovább bővül. A negyedik negyedévben várhatóan Budán nyílik meg a Nordsee harmadik hazai étterme. A prémium kategóriás halétteremlánc sikere azért is figyelemre méltó, mert a magyar lakosság halfogyasztása jóval alulmúlja az uniós átlagot. A külföldön működő Nordsee éttermek ugyanakkor rendkívül népszerűek a magyar turisták körében is.
A korábban csak Ausztriában és Németországban működő Nordsee az elmúlt évben erőteljes növekedési stratégiát fogadott el. A magyar piac mellett az idén Görögörszágban, Törökországban, Spanyolországban, az Egyesült Arab Emírségekben és Bulgáriában is nyíltak, illetve nyílnak üzletek.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet