BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gazdát cserélt a Naturland

2010. március 21. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Új többségi tulajdonoshoz került a Naturland Magyarország Kft. - tudta meg a Napi. A korábban Szabó József érdekkörébe tartozó, főleg úgynevezett galenusi gyógyszereket, gyógyhatású készítményeket, teákat gyártó cég többségi pakettjét az NV Vagyonkezelő Zrt. szerezte meg. A Nyíri Viktor tulajdonában levő cég két lépcsőben veszi meg a Naturland többségi részét. Az első, 30 százalékos tulajdonrészhez tőkeemelés során jut hozzá, a másik, hasonló nagyságrendű részvénycsomagot pedig megvásárolja. A többségi tulajdon mellett a menedzsmentjogok is az új tulajdonoshoz kerülnek.

A Naturland Magyarország tavaly 2,7 milliárd forintos árbevétel mellett mintegy 400 millió forintos üzemi eredményt ért el. A cég saját budapesti gyártóbázissal és 200 munkatárssal rendelkezik - a magyar piacra jól bevezetett márkanév mellett. Lapunk információi szerint az új tulajdonos tervei között szerepel a Naturland márkanévre építkezve a termékkör további bővítése és egyes gyógynövények termesztésének saját kézbe vétele. Valószínűleg csak idő kérdése a Nyíri érdekeltségébe tartozó Biropharma Kft. - amely a daganatos betegek részére gyártott speciális gyógytápszer, az Avemar gyártója - és a Naturland összevonása. A Biropharma, amelynek 2009-es árbevétele mintegy 900 millió forint volt, különböző növényi kivonatokat is előállít, amiknek már hosszabb ideje vásárlója a Naturland. Az eredetileg ingatlanpiacon befektető Nyíri a Naturlandban szerzett részesedéssel tovább növeli befektetéseit az egészségügy területén. A Genoid Kft. és az ÁNTSZ Laboratórium Kft. együttesen a legnagyobb privát szolgáltató a magyarországi laborpiacon.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet