A gazdasági válság ellenére jó évet zárt az Orangeways Zrt.: a narancssárga buszokon utazó 320 ezer személy csaknem 1,2 milliárd forintos bevételt hozott, ez a 2008-as érték három és félszerese. Bár a jelenleg 47 autóbuszt üzemeltető társaság elsősorban a nemzetközi járatairól ismert, Kovács Miklós vezérigazgató szerint a bevételek több mint harmada a belföldi szolgáltatásokból származott. Az Orangeways ugyanis a Gemenc Volán alvállalkozójaként Dombóváron és Tamásiban szervezi a közösségi közlekedést, Baján pedig január elsejétől az önkormányzat megbízásából szolgáltat. Emellett folyamatosan bővül a külföldi menetrend is, a 45 célállomás mellett márciustól már Belgrádba is indít járatokat a társaság.
Kovács célja azonban továbbra is a hazai távolsági piac megszerzése, bár az erre tett kísérletek eddig meghiúsultak, ráadásul a kormány a közelmúltban 2016-ig meghosszabbította a Volánok monopóliumát. Ennek ellenére az Orangeways továbbra is keresi annak lehetőségét, hogy szolgáltatásait a belföldi utasok is mielőbb igénybe vehessék. A cég elsősorban a helyi tömegközlekedésben számíthat piacszerzésre, ezért a vállalat gyakorlatilag minden közlekedési pályázaton elindul. Ilyen például a Szekszárd tömegközlekedésének fejlesztésére kiírt pályázat vagy a BKV hamarosan befejeződő midibusztendere.
