BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varga szerint 2015-re lehet eurónk

2010. február 17. szerda, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Varga Mihály bízik benne, hogy 2015-ben bevezethető Magyarországon az euró, de úgy véli, hogy az idei költségvetési hiány a GDP 7-7,5 százaléka lehet, adócsökkentésre pedig leginkább a társasági adónál lát lehetőséget. A fideszes politikus a Demokrata hetilapnak adott interjúban úgy fogalmazott, a következő kormány mindent megtesz azért, hogy a hiány ne nőjön olyan elfogadhatatlan szint fölé, amelyet az EU és az IMF illetékeseivel folytatandó tárgyaláson kell majd meghatározni. Hozzátette: abból kiindulva, hogy az EU átlagos hiánya a GDP 7,5 százaléka körül van, Magyarország helyzete most kedvező. Az új kormány legfontosabb céljának a munkahelyteremtést jelölte meg, amihez meg akarja nyerni az IMF támogatását. Varga adócsökkentésre csak ott lát lehetőséget, ahol ennek hatására új munkahelyek jönnek létre. Ide sorolta a társasági adó és a járulékszintek csökkentését és fontosnak nevezte, hogy a beruházások jelenleginél nagyobb iparűzésiadó-kedvezményt kapjanak. Jó programmal éves szinten a foglalkoztatottak számának százezres bővülését nevezte reálisnak az ellenzéki politikus.

Papp Zsolt
Papp Zsolt

Ez is érdekelhet