BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább késik a Superjet

2009. december 10. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hónapokkal, esetleg egy évvel csúszhat az első két Szuhoj utasszállító repülő üzembe állítása. Az idei párizsi légi show-n bemutatott, orosz-olasz-francia kooperációban készülő sugárhajtású gép első két példányát idén év végéig kellett volna leszállítani az elsők között vásárló örmény Armavia légitársaságnak, de erre úgy tűnik, legkorábban 2010 tavaszán-nyarán kerülhet sor. A gyártó cég, a Superjet Interantional a Napi kérdésére közölte, jelenleg tesztelik a gépet, és az engedélyek beszerzésére koncentrálnak. Az örmény légitársaság várhatóan a jövő hét végén írja alá a kiképző központ létesítéséről szóló megállapodást a gyártó céggel. A Komszomolszkban lévő gyárban jelenleg 13 repülőgép összeszerelési munkálatai folynak, három gép viszont már rendszeresen repül. Ezek összesen ötszáz repülés alkalmával 1300 órát töltöttek a levegőben. Az első példányokat az Armavia és az orosz Aeroflot kapja - utóbbi 30 repülőre adott megrendelést a cégnek. A 100 személyes és főleg regionális közlekedésre alkalmas utasszállító iránt a Malév is erősen érdeklődik, hiszen a párizsi légi bemutatón elsőként a magyar cég írt alá szándéknyilatkozatot 30 repülő megvásárlására.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet