BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nagyok már a fellendülésre készülnek

2009. november 4. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Radikális költségcsökkentés és leépítés helyett a munkaerő megtartásával és motiválásával, valamint az oktatás és képzés erősítésével készülnek a nagy hazai cégek a válság utáni időre - derült ki az Infora tanácsadó konferenciáján. Kepecs Gábor, az Aegon biztosító regionális vezérigazgatója, Mosonyi Görgy, a Mol vezérigazgatója és Beck György, a Vodafone magyarországi első embere egyaránt arról beszélt, hogy a gazdasági válság a fájdalmas lépéseken túl lehetőséget teremt az átalakításra, a szervezet korszerűsítésére, valamint a dolgozók motiválására is. Bár a fő cél továbbra is a cég profitabilitásának megőrzése - aminek érdekében jelentős költségcsökkentésre mindenütt sor került -, a vállalkozások sehol sem csökkentették a képzésre fordított pénzeket. Az Aegon például a térség negyven legtehetségesebb vezetőjének szervez speciális akadémiát és a csapatépítő tréningek kivételével folyamatosan képzi felső és középvezetőit a Mol és a Vodafone is. Beck György, a mobiltelekommunikációs cég vezetője elmondta, náluk még a létszám sem csökken: idén és jövőre is 400-400 fővel nő a Vodafone magyarországi létszáma. A Mol - amint azt Mosonyi György elmondta - a veszprémi egyetem után a miskolci universitasszal is megállapodást kötött Mol-tanszékek alapításáról.

Szakonyi Péter
Szakonyi Péter

Ez is érdekelhet