Két hónap alatt Shell-színekbe öltözött 51 korábbi Tesco-töltőállomás, az utolsó benzinkutat két héten belül adják át Hajdúszoboszlón, így 250-re bővül a magyarországi Shell országos hálózata. A kutak átvételével a Shell már a magyarországi üzemanyagpiac csaknem negyedét birtokolja, a kutak száma alapján pedig a Mol Nyrt. után a második legnagyobb forgalmazó. Az áruházlánccal kötött 15 éves bérleti szerződést ugyan már az év elején megkötötték, ám a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyását követően csak májusban indulhatott el a kutak "átöltöztetése" és korszerűsítése. Az ex-Tesco-kutak világítótáblái - amelyek Malajziából érkeztek - már energiatakarékos led-technológiával működnek - mondta a Napinak Erényi Balázs, a Shell magyarországi igazgatóságának elnöke.
Az átalakítás zökkenőmentes volt, néhány napot leszámítva a kutak folyamatosan működtek. Az átvett töltőállomások harmadában az összes Shell-üzemanyagfajtát forgalmazzák, a többiben pedig továbbra is háromféle termék lesz kapható - mondta a Shell első embere. Az árak alkalmazkodnak a Tesco korábbi árszintjéhez. A vásárlóközönség kedvezően fogadta a Shell megjelenését, amit a forgalmi adatok is bizonyítanak: az átvett kutak árbevétele átlagosan 20 százalékkal növekedett a Shell cégér megjelenése óta.
