Huszonhat szakmai szervezet ünnepélyes aláírásával fogadta el a Magyar Reklámetikai Kódex új, tartalmában kibővített és új szerkezetbe került 2009-es kiadását, legutóbb 2005-ben módosították a dokumentumot. Az előkészítő és egyeztető munkát az Önszabályozó Reklám Testület és a Magyar Reklámszövetség szakemberei végezték a Nemzetközi Kereskedelmi Kamara kódexe alapján, nemzetközi gyártói kódexekkel kiegészítve. A korábbi tapasztalatok mellett az aláíró szervezetek és tagvállalatok észrevételei segítettek a pontos és végleges szöveg kialakításában. Az új, könnyebben áttekinthető szerkezet első része az általános elveket és szabályokat rögzíti, a második pedig a különös szabályokat fogalmazza meg, számos termékkörre külön cikkelyben kitérve. Nagy Bálint, a Magyar Reklámszövetség elnöke hangsúlyozta: a régióban a Magyar Reklámszövetség jegyezte az első reklámetikai kódexet, 1981-ben. Markovich Réka, a Magyar Reklámszövetség főtitkára kiemelte, hogy az etikai szabályozás- és eljárásrendszer teljes értékű működéséhez szükséges a fogyasztók ilyen irányú tudatosságra. A tény, hogy minden módosítást egyre több szakmai szervezet ír alá, azt mutatja, hogy a reklámszakmának egyre fontosabb az önszabályozás és a szakmai felelősség - mondta Megyer Örs, az Önszabályozó Reklám Testület elnöke. A dokumentum hatályát a digitális marketingkommunikációs módszerekre is kiterjesztették, a legrészletesebb szabályozás az alkoholtermékekre vonatkozik, ami így összhangba került a gyártók nemzetközi kódexével.
