BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BorsodChem: fejlesztenének a kínaiak

2009. szeptember 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kínai Wanhua Industrial Group a lapunkban megjelent értesülésre reagálva megerősítette, hogy valóban tárgyalásokat folytat a BorsodChemben való tulajdonszerzéssel kapcsolatban annak fő tulajdonosával, a brit Permira alappal (Napi, 2009. szeptember 8.). A csendes-óceáni térség legnagyobb izocianát-termelője, amely 2010-re építi fel saját, a világ legnagyobb integrált komplexumának számító izocianát-gyárát, stratégiai befektetőként szerezne részesedést a BC-ben. A kínai cég úgy véli, jelentősen hozzá tudna járulni a BC stabilitásához és hosszú távú növekedéséhez akár operációs és technológiai szakértelmével, akár további tőkebefektetéssel. A Wanhua ugyanakkor elkötelezett, hogy az üzletet helyben fejlessze és javítsa a foglalkoztatási feltételeket Magyarországon - áll a közleményben. A Financial Times tegnapi számában az ügyhöz közel álló forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy a Sangdong tartomány tulajdonában lévő Wanhua hongkongi befektetési alapokon keresztül szerezte meg a BC összesen 200 millió euróra rúgó Mezzanine-hiteleinek mintegy kétharmadát, negyed áron.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet