Az igazgatósági és felügyelőbizottsági tiszteletdíjak csökkentéséről döntött az MVM tegnapi rendkívüli közgyűlése. Egy igazgatósági tag ezentúl 350 ezer helyett bruttó 180 ezer forint tiszteletdíjat kaphat, egyben az MVM-csoporthoz tartozó cégek felügyelőbizottsági tagjai bérének egységesen 50 százalékos csökkentéséről is határoztak a részvényesek. A május végi közgyűlésen az igazgatóság javasolta a Vértesi Erőmű (VÉRT) bezárását, ám egy júniusi kormányhatározat nyomán tegnap a további működtetés mellett döntöttek. Egy részvényesi kérdés kapcsán kiderült, hogy a jelenlegi áramárak mellett havi 1 milliárd forint költséget jelent az MVM-nek a VÉRT üzemeltetése, hiszen az értékesítés a termelés költségeinek kevesebb mint harmadát fedezi. A nyár folyamán 550 fővel csökkent a létszám, így jelenleg 1500-an maradtak az erőműben: a leépítés csaknem 2 milliárd forintos költségét is az MVM-nek kell állnia.
