BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenti a vezetői fizetéseket az MVM

2009. július 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az igazgatósági és felügyelőbizottsági tiszteletdíjak csökkentéséről döntött az MVM tegnapi rendkívüli közgyűlése. Egy igazgatósági tag ezentúl 350 ezer helyett bruttó 180 ezer forint tiszteletdíjat kaphat, egyben az MVM-csoporthoz tartozó cégek felügyelőbizottsági tagjai bérének egységesen 50 százalékos csökkentéséről is határoztak a részvényesek. A május végi közgyűlésen az igazgatóság javasolta a Vértesi Erőmű (VÉRT) bezárását, ám egy júniusi kormányhatározat nyomán tegnap a további működtetés mellett döntöttek. Egy részvényesi kérdés kapcsán kiderült, hogy a jelenlegi áramárak mellett havi 1 milliárd forint költséget jelent az MVM-nek a VÉRT üzemeltetése, hiszen az értékesítés a termelés költségeinek kevesebb mint harmadát fedezi. A nyár folyamán 550 fővel csökkent a létszám, így jelenleg 1500-an maradtak az erőműben: a leépítés csaknem 2 milliárd forintos költségét is az MVM-nek kell állnia.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet