BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A forróság sem rázta fel a klímaszezont

A lapunk által megkérdezett piaci szereplők szerint a forró nyár sem lendítette fel a lakossági klímapiacot, az idén gyakorlatilag elmaradt a korábbi években szokásos két hónapos szezon, a karbantartási bevételek azonban legalábbis a tavalyi szinten maradtak.

2009. július 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kánikula sem hozott érezhető javulást, a két héttel ezelőtti forgalomemelkedést némi visszaesés követte: a nyár elejéhez képest 60 százalék a növekedés, az előző év azonos időszakához viszonyítva azonban 20-30 százalékkal kevesebb klíma fogy - mondta lapunknak Korbuly Máté, a Gas-Parts Europe Kft. kereskedelmi vezetője. A karbantartási munkák azonban több mint 100 százalékkal haladják meg a tavalyi volument, Korbuly szerint főként azért, mert megfelelő tartalékok hiányában jelentős számú iparági szereplő ment csődbe, a karbantartásra ezért új vállalkozásokat keresnek az ügyfelek.
Összességében az egy évvel korábbi 2 milliárdos forgalomhoz képest 30-40 százalékos, a lakossági forgalom esetében mintegy 50 százalékos visszaesésről számolt be a Napi kérdésére Horváth Miklós, a Klíma Áruház Kft. ügyvezető igazgatója. Véleménye szerint az idén gyakorlatilag elmaradt a szezon, ami valószínűleg már a nyár további részében sem indul be: július közepe után jellemzően a következő évre halasztják a vásárlók az ilyen jellegű beruházásaikat - tette hozzá.
A lakossági klímaforgalom egyharmados csökkenéséről számolt be Széll Ferenc, a Pannon Klimatech Kft. műszaki vezetője is, eddigi tapasztalataik alapján a visszaesés a legfelső szegmensbe tartozó berendezéseknél a legkisebb. A tavalyinál néhány esetben alacsonyabb árak ellenére is csak mintegy 30 százalékos eladást tudott realizálni a hűtéstechnikai termékek vonatkozásában a Praktiker. A hét első napjaiban élénkült némileg a forgalom, de kiugrásról még nem tudott beszámolni a barkácsáruház, az idei szezonban már nem is számítanak javulásra. A légkondicionálók idei forgalma eddig alulmaradt a tavalyi hasonló időszakhoz képest a Media Markt üzleteiben is, de az elmúlt napokban erős fellendülést tapasztaltak - tudtuk meg Szánthó Balázs koncepciómenedzsertől. Az előző héthez viszonyítva kétszer annyi ventilátort és háromszor annyi klímát értékesítetett az áruházlánc, ráadásul a kereslet további élénkülésére számítanak.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet