Az érdekképviseletekkel együttműködve a felszámoló kiemelt feladata a továbbfoglalkoztatás lehetőségeinek megteremtése, ennek érdekében felvettük a kapcsolatot a Diósgyőri Foglalkoztatási Társaság (Difo) Kft.-vel - mondta a Napinak Perpék Ildikó, a Diósgyőri Acélművek felszámolására kijelölt Ratis Kft. képviselője. A Difo keretein belül 143 műszaki szakember továbbfoglalkoztatására lenne lehetőség, hogy megmaradjon egy olyan szakmai mag, amely egy potenciális üzemeltető jelentkezése esetén megfelelő alapot teremtene a gyár beindításához és az új munkaerő betanításához - tette hozzá Perpék. A foglalkoztatási társaság minden ehhez szükséges technikai feltétellel rendelkezik, az egyetlen korlátot a pénzhiány jelenti Perpék Ildikó szerint, aki elmondta: felvették a kapcsolatot az Országos Foglalkoztatási Alappal, illetve a szakszervezetek is minden erővel keresik annak lehetőségét, hogy megfelelő forrásokat találjanak. Az állami bérgarancia-alapból minden dolgozó megkapta az elmaradt májusi bérét, a júniusi bérek kifizetését pedig a hónap végére várjuk - mondta lapunknak Ágotai József, a diósgyőri vasasszakszervezet elnöke. A bérgarancia-alapból személyenként maximum bruttó 925 ezer forint hívható le, amely összegből kell a felszámolónak kifizetnie az elmaradt munkabérek mellett a felmondási időre járó fizetést és a végkielégítést is - tette hozzá az elnök. A 704 dolgozóból közel 300 fő menekülhet meg az utcára kerüléstől: a továbbfoglalkoztatás mellett Ágotai szerint az érdekképviselet mindent megtesz annak érdekében, hogy korkedvezményes nyugdíjba vonulhasson az arra jogosult mintegy 130 fő.
