Kétkezi dolgozó nélkül maradt a diósgyőri kohászat, 15-18 ember kivételével valamennyi munkavállalót elbocsátották pénteken a felszámolás alatt lévő DAM 2004 Kft.-től - mondta Ágotai József, a helyi vasasszakszervezet elnöke az MTI-nek. A dolgozók elmaradt, nettó 80 millió forintnyi bérének és a fejenként maximálisan 925 ezer forintos végkielégítés kifizetését a felszámolóbiztos a bérgarancia-alapból igényelte, az elbocsátás előtt álló 704 alkalmazott többsége már pénteken megkapta az összeget - közölte Ágotai. Miközben lényegében minden kohászati dolgozótól kényszerűségből megválik, befektetőket is keres a felszámoló a vállalat számára. A gyárat, az acélművet, a hengersorokat egy-két hónap alatt újraindíthatják, korai még vészharangot kongatni a diósgyőri kohászat felett - mondta Perpék Ildikó, a felszámolással megbízott Ratis Kft. miskolci irodájának munkatársa. A felszámolási kérelmet az érdi Keret Kft. adta be a DAM 2004 ellen, 9964 eurós követelése miatt.
