BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb elbocsátások

2009. július 9. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csoportos létszámleépítés keretében - a munkavállalók képviselőivel történt konzultációt követően - maximum 800 dolgozójától kénytelen megválni szeptember végéig a székesfehérvári Denso Gyártó Magyarország Kft. A vállalatvezetés az elbocsátási szándékot tegnap jelentette be a munkaügyi központnak és munkásgyűlésen ismertette a cég dolgozóival - írja az MTI-Eco. A cég tájékoztatása szerint a létszámleépítés az "önkéntes távozás ösztönzési programjával" kezdődik: az önkéntes távozást választó dolgozók a törvény szerint járó juttatáson felül kéthavi bért kapnak. A leépítésre az "üzleti környezetben bekövetkezett rendkívüli nehézségek" miatt kényszerült a 4100 dolgozót foglalkoztató autóipari beszállító. A munkahelyek megtartása érdekében az elmúlt időszakban több intézkedést is bevezettek, ám ez kevésnek bizonyult. A leépítések után viszont októbertől ismét ötnapos munkarendben dolgozik majd az üzem. A Tolna megyei Ruhaipari Szövetkezet bonyhádi varrodájából 120 főt bocsátanak el.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet