A Vasas Szakszervezeti Szövetség tanácstestületének tegnapi döntése alapján 1 millió forintot szabadít fel a szakszervezet sztrájkalapjából, amelyet a május óta fizetés nélkül maradt diósgyőri kohászok számára gyorssegélyként eljuttat - mondta lapunknak Balogh Béla, a szövetség elnöke. A segítséget a szövetség tagjainak tudják biztosítani, az összeg felosztásáról a helyi szakszervezetnek kell döntenie. A diósgyőri szakszervezet örömmel vette a szövetség felajánlását, hasonlóan a Dunaferr szakszervezeti szövetségének hétfői, 500 ezer forintos felajánlásához - közölte a Napival Ágotai József szakszervezeti elnök. Különösen azért vált létfontosságúvá a segítség, mivel a tegnapi hivatalos tájékoztatás szerint a június 25-ére kiírt elektronikus árverés törlésével párhuzamosan jogerős felszámolási eljárás indul a DAM 2004 Kft. ellen, így a bérek kifizetése a felszámolóbiztos feladata lesz, így mintegy két hétig még biztosan nem lehet pénzre számítani - fejtette ki Ágotai. A szakszervezeti vezető azt is elmondta, hogy a gyorssegély több mint száz családnak, a dolgozók közel egyharmadának jelenthet túlélést.
