BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kalapács alá kerül a DAM

2009. június 18. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Június 25-én tartják a DAM 2004 Kft. vagyontárgyaira az elektronikus ingó- és ingatlanárverést - tájékoztatta a Napit Ágotai József, a diósgyőri kohászatnál működő Vasas Szakszervezet elnöke. Az ISD Dunaferr Zrt. és a szintén a dunaújvárosi acélműhöz tartozó ISD Power Kft. mint zálogjogosultak részére kerül kalapács alá a diósgyőri üzem, összesen 6,32 milliárd forint legalacsonyabb vételár mellett. Az árverésre a DAM Dunaferr-rel szemben fennálló 7,15 milliárd forintos tartozása miatt kerül sor. A vállalat jelenleg is mintegy nettó 80-90 millió forinttal tartozik a 163 fős létszámleépítés után a cégnél állásidőn megmaradt közel 900 dolgozójának - mondta Ágotai, hozzátéve: az ügyvezető Almási Alex egyelőre nem adott felvilágosítást a késedelem okáról.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet