Az egyre növekvő értékesítési gondok miatt csoportos létszámleépítés keretében ötszáz dolgozójától válik meg az angol Bernard Metthews tulajdonában lévő sárvári székhelyű SáGa Foods Élelmiszeripari Zrt. A cég, bár 2006-ban és 2007-ben még nyereséges volt, tavaly több mint 33 milliárd forint árbevétel mellett már veszteséget termelt, elsősorban a nyers pulykamellhús drasztikus árcsökkenése miatt. A tendencia idén is folytatódott, így ezek együttes hatásaként vált szükségessé a költségcsökkentés - tájékoztatta lapunkat a társaság. A leépítések jelentős része az átalakítás jellegéből adódóan a termelés csökkentéséhez kötődik: mivel a cég szűkíti a nyershús-előállítást, 300 főt a termelésből vonnak ki.
A múlt pénteki állománygyűlés és a dolgozók tájékoztatása után derült ki, hogy június 10-éig eldől, kiket küldenek el a jelenleg még több mint 1800 dolgozót foglalkoztató társaságtól. Az ország egyik legnagyobb baromfifeldolgozó cége a leépítést több ütemben, várhatóan novemberig hajtja végre. A cég nehéz helyzetbe kerülése nemcsak a dolgozókat érintheti kedvezőtlenül, hanem a környékbeli termelőket is. A húsalapanyagokat teljesen - 2008-ban több mint 3,2 millió pulykát - hazai forrásból, saját termelésből dolgoztak fel.
A SáGa a létszámleépítéstől elsősorban a hatékonyság javulását várja, s abban bízik, hogy 1300 dolgozó munkahelye hosszabb távon is megőrizhető lesz. Ennek érdekében egy átfogó reorganizációs és stabilizációs terv is készült: a nyershús-termelés és a fix költségek csökkentésével megspórolt összeget elsősorban hazai és exportpiacok bővítésére fordítanák.
