BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áll a BorsodChem MDI-üzeme

2009. április 29. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két MDI-üzemének egyikét átmenetileg leállította a BorsodChem, így a másik nagyobb kapacitáskihasználtsággal tud működni, ami pénzügyi szempontból kifizetődőbb - nyilatkozta Wolfgang Büchele vezérigazgató. Az autóipari alkatrész alapanyagául szolgáló MDI piacán jelentősen visszaesett a kereslet, ám a tendencia fordulásával bármikor újra lehet indítani a gyártást. A kazincbarcikai társaság idén készül el MDI-gyárának felújításával. Büchele lapunknak elmondta, a kivitelezés már olyan fázisba érkezett, hogy olcsóbb a projektet befejezni, mint leállítani. A BorsodChem a kormánnyal történt februári megállapodás alapján továbbra sem bocsátott el senkit - leszámítva 148 olyan dolgozót, aki már közel állt a nyugdíjkorhatárhoz. Ők választhatták a korkedvezményes nyugdíjat, aminek költségeit a társaság állja. Büchele úgy véli, a vegyipari társaság szempontjából releváns autó-, építő- és bútoripar helyzetében némi javulás már most is érzékelhető a világpiacon.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet