A korábbi években lendületesen terjeszkedő és mára a fél Dunántúlt ellátó sütőipari csoport augusztus végén újabb üzemmel bővült, miután az Anker Hungária Kft. felvásárolta a bicskei székhelyű Friss és Ropogós Kft. üzletrészeit. A vételár egy részét hitelből finanszírozták.
Megkezdtük az új vállalat beillesztését a cégcsoportba, a jövőben pedig az önálló értékesítés meghagyása mellett közös beszerzéssel próbáljuk hatékonyabbá tenni a működését - mondta a Napinak Méry Zoltán, az Anker Hungária egyik tulajdonosa. Elsőként azonban a termékpaletta bővítése és a termelés fokozása van napirenden: ehhez több mint kétszázmillió forintos, javarészt saját erőből finanszírozott beruházással új gyártósorokat, berendezéseket, járműflottát állítanak üzembe szeptember 15-éig.
A bicskei társaság a meglévő, hagyományos termékei mellett - amelyek megtartják a jelenleg a piacon már jól ismert márkanevüket - különféle, rozslisztből készült magvas kenyerek, péksütemények gyártását tervezi. A gyártási időt a kereskedelem igényeihez igazítjuk, vagyis hamarosan heti hét és minimum két műszakban termel az új gyár - mondta Méry. A beruházás eredményeképpen húsz új munkahely jön létre a bicskei üzemben. Az egykor a Forrás Rt. tulajdonában lévő, 2005 óta azonban szakmai befektetők által vezetett cégcsoporthoz jelenleg a bicskeivel együtt öt üzem tartozik: az egykori Zala Megyei Sütő- és Édesipari Vállalat keszthelyi gyára, amely friss és tartós termékeket egyaránt előállít, a fagyasztott termékeket gyártó telephely Lentiben, valamint a friss árut előállító ajkai és zalaegerszegi gyár. Az utóbbiak tavaly, illetve ez év elején kerültek a cégcsoporthoz. Az Anker évi árbevétele jelenleg 2,5 milliárd forint, az új üzem - és annak fejlesztése -, valamint a tervbe vett további akvizíciók révén jövőre szeretnék elérni a hárommilliárdos forgalmat. További koncentráció várható az ágazatban, a költségek emelkedése mellett ezt az is indokolja, hogy hasonló folyamat játszódik le a kiskereskedelemben is - véli a tulajdonos.
