BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliókba kerülhet a túl olcsó dinnye

2008. július 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A múlt hét vizsgálatai bebizonyították, hogy az Auchan görögdinnye-akciójával valóban megsértette az agrárrendtartási törvény beszerzési ár alatti értékesítést tiltó rendelkezéseit, így több tízmillió forintos bírságra számíthat az áruházlánc - jelentette be Gőgös Zoltán FVM-államtitkár. Az áruház 65 forintért vette a görögdinnye kilóját, és 49-ért adta tovább az áruházban vásárlóknak. Emiatt a beszerzési és az eladási ár különbözetének duplájára büntetik - a bírság összege függ az átvett és eladott árukészlettől. Ezt még vizsgálják az ellenőreink a lánc vidéki üzleteiben, becslésünk szerint több száz tonnáról lehet szó - mondta Lukács László, a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal elnöke. Az államtitkár szerint a tárcának kevés eszköze van a termelők megsegítésére, de a feketekereskedelem ellen lehetőség szerint fellépnek. A társhatóságok bevonásával szigorítanák a közúti ellenőrzések révén az árumozgás nyomon követését, mérsékelnék az átcímkézés lehetőségét, erősítenék a számlaadási fegyelmet. A termelői összefogást erősítendő a Zöldség-gyümölcs Terméktanács bevonásával dolgoznak egy, a tészek által igénybe vehető forgóeszközhitel-programon is.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet